Trénink koní

Na našem ranči nabízíme i trénink vašich koní. Věnujeme se především westernovému sportu a klasické drezuře. Koně připravujeme formou horsemanshipu a PK. Co vše můžeme nabídnout?

Příprava mladých koní na obsednutí, obsedání a základní výcvik. Práce ze země i ze sedla. Základní výcvik trvá 3 měsíce. Cena je od 5000,-Kč za měsíc.

Přiježdění a cirkusové kousky, vysoká španělská škola, základy drezury. 

Přiježdění do westernových allaround disciplín, a základy reiningu. 

Práce ze země, lonžování, práce na dvou lonžích. 

Trenér

Lucie Niklová, 

je mi 37let, u koní se pohybuji již od mala a začínala jsem na westernovém ranči Jestřáb ve Kdyni u Domažlic. Zde jsem se naučila základy ježdění a účastnila jsem se westernových závodů s telaty. Vždy mě zajímal horsemanship a jízda bez sedla a uždění a tak jsem se postupem času setkala s mnoha trenéry z Čech i zahraničí. 

Mezi nejdůležitější určitě patří Lukáš Brůček - reiningový trenér, Angel Cid Camas - španělský profesor vysoké jezdecké školy, Javier Simon - španělský trenér a trikový show jezdec, Jill Paxton - americká rozhodčí a trenérka koní, Miloslav Šimandl - trikový show horsemanship jezdec, Karel Kubata - reiningový trenér, Lenka Šnáblová - western allaround trenér, Dominik Reminder - německý reiningový trenér, a další. 

Absolvovala jsem mnoho zajímavých jezdeckých kurzů se zaměřením na all around disciplíny, reining, práci na 2 lonžích, práci dle Patt Pareli a Monthy Roberts, španělské vysoké školy a další.

Jezdecké úspěchy:  Mistr Čr freestyle reining s mým hřebcem Lil Smoking Gun, Champion reining Paint Show s hřebcem Lil Smoking Gun a klisnou Justalito Dudel Chit, Champio western pleasure s koněm Billy May Enterpriz, 1.místo working equitation s hřebcem Lil Smoking Gun, Champion paint show trail open, Champion western pleasure open, Champion ranch riding open, a mnoho dalších. 

Každý kůň mě učí něco nového. Každý trénink je jako nový začátek. Každý kůň je naprosto jedinečný, a vzdělávání se u koní nikdy nekončí. A proto každý rok potkávám nové trenéry a nové způsoby komunikace s koněm. 


Vytvořte si webové stránky zdarma!